Sonda Feniks zhduket në Mars

Shko poshtë

 Sonda Feniks zhduket në Mars Empty Sonda Feniks zhduket në Mars

Mesazh  Admin prej Thu Jun 02, 2011 7:59 am

NASA tha se nuk ka asnjë informatë për sondën Feniks, e cila supozohet se ka ngrirë afër polit verior të planetit Mars.

Agjencia amerikane e hapësirës tha se anija kozmike Odiseja Mars ka kaluar 30 herë mbi vendin ku ndodhet sonda Feniks dhe nuk ka dëgjuar asgjë.

Shkencëtarët thonë se ka pak gjasa që Feniks të ketë mbijetuar dimrin e Marsit.

Sonda ateroi në Mars në maj të vitit 2008 dhe operoi për pesë muaj

Admin
Admin

Numri i postimeve : 15
Join date : 02/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://forumshqiptar.forumsq.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi