Fundi i Botes. Ja cili do te jete vendi i shpetimit

Shko poshtë

Fundi i Botes. Ja cili do te jete vendi i shpetimit Empty Fundi i Botes. Ja cili do te jete vendi i shpetimit

Mesazh  Admin prej Thu Jun 02, 2011 7:58 amSipas disa teorive, fshati Bugarach, 1.231 metra mbi nivelin e detit, eshte vendi i shenjte i shpetimit.
Fshati i vogel, i cili ndodhet ne jug-perendim te Frances, po pregatitet per te perballuar fundin e Botes, i cili sipas Maja-ve, do te ndodhe ne Dhjetor te 2012.
Kjo eshte kaq e vertete saqe, eshte trajtuar edhe ne mbledhjet e keshillit komunal te fshatit.Sipas numurit nje te ketij fshati, Jean-Pierre Delort, ata i tremben nje pelegrinazhi masiv nga te gjitha anet e botes, ne perpjekje per te gjetur nje vend te sigurt.
Sipas tij, ka shume franceze, por edhe shume te huaj, qe tashme kane prenotuar shtepi me qera..
Sipas disa teorive, fshati Bugarach, do te jete nje nga te pakta vende te shenjta qe do t’i mbijetojne apokalipsit.
Ky vend malor, ka qene nje pike frymezimi edhe per shkrimtare te medhenj franceze si Zhyl Vern, dhe Viktor Hygo, por sipas disa gojdhenave ketu jane edhe disa baza nentokesore te alieneve.

Admin
Admin

Numri i postimeve : 15
Join date : 02/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://forumshqiptar.forumsq.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi