Vjersha per Kosoven

Shko poshtë

Vjersha per Kosoven Empty Vjersha per Kosoven

Mesazh  Admin prej Thu Jun 02, 2011 7:41 am

cheers

Admin
Admin

Numri i postimeve : 15
Join date : 02/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://forumshqiptar.forumsq.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vjersha per Kosoven Empty Pavarsia na erdhi

Mesazh  Admin prej Thu Dec 01, 2011 1:33 pm

Pavarsia na erdhi

Po gëzohet plaku
Gëzohet fëmija,
E zhgënjyer mbeti
Shtriga plak Serbia.

Feston kombi ynë
feston shqiptaria,
pas shum shekuj pritje
na erdhi Pavarsia.

Krenohu me bijt e tu
O’Kosovë heroine
bijt e tu më të mirë
të bënë sot të lirë.

Sa trima na vdiqën
të tjerët na i vranë,
që të jeshë krenare
Ata dëshmorë ranë.

Dëshmorë ra
burërisht më i pari,
trim mbi trima
Adem Jashari.

E gjithë bota pyesnin
ga e muar frymëzimin
mos harioni shokë
Isa Boletinin.

Bajram Curi plaku
Shotën trimëreshë,
për krah sajë Azem Galia
në këmbë e tan malsia.

Përpara u printe
vet Ahmet Delia,
kalorës më i miri
qe Shpend Dragobia.

Krenohet sot Kosova
krenohet shqiptaria
të rojë kombi ynë i lashtë
t’i rojë me shekuj
Kosovës pavarsia.

Po kremton Kosova
pranë sajë Maqedonoia,
Hoti plava ,Gucia
presheva dhe Çamëria.

Të punojmë e të mësojm
Se punët po shkojn mbar
ta bëjmë realitet
bashkimin gjithkombëtar.

Urime pavarsia
O’Kosova nënë,
E festofshim këtë ditë,
Sa të ketë diell e hënë.

Po gëzohet plaku
Gëzohet fëmija,
E zhgënjyer mbeti
Shtriga plak Serbia.

Feston kombi ynë
feston shqiptaria,
pas shum shekuj pritje
na erdhi Pavarsia.

Krenohu me bijt e tu
O’Kosovë heroine
bijt e tu më të mirë
të bënë sot të lirë.

Sa trima na vdiqën
të tjerët na i vranë,
që të jeshë krenare
Ata dëshmorë ranë.

Dëshmorë ra
burërisht më i pari,
trim mbi trima
Adem Jashari.

E gjithë bota pyesnin
ga e muar frymëzimin
mos harioni shokë
Isa Boletinin.

Bajram Curi plaku
Shotën trimëreshë,
për krah sajë Azem Galia
në këmbë e tan malsia.

Përpara u printe
vet Ahmet Delia,
kalorës më i miri
qe Shpend Dragobia.

Krenohet sot Kosova
krenohet shqiptaria
të rojë kombi ynë i lashtë
t’i rojë me shekuj
Kosovës pavarsia.

Po kremton Kosova
pranë sajë Maqedonoia,
Hoti plava ,Gucia
presheva dhe Çamëria.

Të punojmë e të mësojm
Se punët po shkojn mbar
ta bëjmë realitet
bashkimin gjithkombëtar.

Urime pavarsia
O’Kosova nënë,
E festofshim këtë ditë,
Sa të ketë diell e hënë.

Admin
Admin

Numri i postimeve : 15
Join date : 02/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://forumshqiptar.forumsq.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vjersha per Kosoven Empty Jamë bijë e Kosovës

Mesazh  Admin prej Thu Dec 01, 2011 1:34 pm

Jamë bijë e Kosovës


Këtu jam, këtu do të mbes,
këtu linda, këtu do të vdes
jam bijë e kosovës,
nuk mundem të ndryshojë
edhe po të mundemkurr nuk do t'lejoj.

Po që jam bijë e kosovës,
sturprohem asnjëher,
kur medoj për kosovë,
krenaria më merr,
jam bija jote kosovë,
nuk mundem te ndryshojë
por dëshira me lindi për të gjithë të punojë.

Admin
Admin

Numri i postimeve : 15
Join date : 02/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://forumshqiptar.forumsq.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vjersha per Kosoven Empty Kosova

Mesazh  Admin prej Thu Dec 01, 2011 1:35 pm

Kosova

Kosovë e dashur,
Kosovë krenare,
shpalle pamvarsin pa u trembur fare,
gjaku i dëshmorëve i derdhur për liri,
ishte qmim më i madhë për të shtrenjëtën pamvarsi.

Admin
Admin

Numri i postimeve : 15
Join date : 02/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://forumshqiptar.forumsq.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vjersha per Kosoven Empty Re: Vjersha per Kosoven

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi